جدیدپیشنهادی افزونه فرم ساز حرفه ای وردپرس Gravity Forms

Gravity Forms نام برترین و حرفه ای ترین افزونه فرم ساز وردپرس می باشد که با استفاده از آن قادر هستید انوع فرم های مختلف را در وب سایت وردپرسی خود بدون نیاز به دانش خاص و یا صرف وقت زیاد طراحی و ایجاد کنید! این افزونه شما را قادر می سازد تا انواع فرم ها با فیلد های مختلف ، قابلیت انتخاب ظاهر دلخواه و ایجاد فرم های چند مرحله ای ، قابلیت ایجاد محدودیت برای فرم ها ، ساخت فیلد های پیشرفته و شرطی ، قابلیت ساخت فرم و نمایش آن در زمان بندی های مختلف ، قابلیت ایجاد انواع فیلد های محاسبه گر (وزنی ، و…) ، قابلیت اتصال به درگاه پرداخت پس از ثبت فرم برای پرداخت وجهی دلخواه می باشد. در پایان فرم های ساخته شده توسط افزونه گراویتی فرم کاملا واکنش گرا می‌باشند و به خوبی در دستگاه های همراه مانند موبایل و تبلت نمایش داده خواهند شد. هم اکنون می‌توانید افزونه فرم ساز حرفه ای Gravity Forms را از سایت ما دریافت کنید.

ادامه مطلب

جدید برگه ها در وردپرس ( Pages )

تفاوت نوشته با برگه
در ابتدای این قسمت آموزشی لازم است با تفاوت نوشته با برگه آشنا شو ید. نوشته ها ( Posts ) همان مطالبی ستند که شما در هر سای تی آنها را مشاهده میکنید. نوشته میتواند یک خبر یا مقالهای باشد که شامل متن، تصو یر و یا و یدیو و صوت است. اما برگه ها ( Pages ) در اصل صفحه هایی هستند که یک سری اطلاعات ثابت و مشخص در آنها وجود دارد. برای مثال صفحه درباره ما، تماس باما و یا حتی صفحه اصلی هر سایت، یک برگه است. امروزه برگه ها توسط صفحه سازهای حرفهای مانند و یژوال کامپوزر ( Visual Composer ) طرا حی میشوند.

ادامه مطلب

جدید برچسبها در وردپرس ( Tags )

برچسب یا همان تگها، موارد انتخابی هستند که میتوانید ز یر پست از آنها استفاده کنید. برای مثال در همان سایت خبری که مثال زدیم، لازم نیست در دسته بندی سیاسی برای هر یک از افراد مانند رییس جمهور، نخست وز یر و… یک دسته ایجاد کنید، بلکه باید برای هر از آنها یک برچسب بساز ید. در اصل در قسمت برچسب باید اسامی خاص مانند نام افراد مشهور، تیمهای ورزشی، شرکتها و برندهای بزرگ را وارد کنید. برای مثال باید به این شکل برچسب ایجاد کنید. برچسبهای مطلبی در مورد تار یخ آمر یکا: – آمریکا – جان اف کندی.
بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
دسته بندی

دسته ها در وردپرس ( Categories )

دسته ها منظور همان دسته بندی موضو عی سایت شما است. برای مثال اگر سایت شما یک وبسایت خبری باشد میتوانید دسته بندی های اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و… را در وردپرس ایجاد کنید. و سپس در قسمت افزودن نوشته برای ارسال هر پست، یکی از این دسته بندی ها را انتخاب کنید. البته انتخاب تعداد دسته بندی ها دست شما است و میتوانید هر مطلب را در چندین دسته مختلف ثبت کنید.

ادامه مطلب
نوشتن

پیشنهادی نوشته ها در وردپرس

نوشته ها
ز ماوس را بر روی نوشته ها نگه دار ید با چهار ز یرمنو همه نوشته ها، نوشته ها، دستهها و ، مانی که در پشخوان وردپرس در منوی اص لی کلیک کنید و بعد »افزودن نوشته« برچسبها روربرو میشو ید. همانطور که مشخص است برای ارسال و انتشار یک نوشته جدید باید بر روی از اینکه چندین نوشته ارسال کردید، میتوانید همه آنها را در قسمت همه نوشته ها مشاهده کنید.

ادامه مطلب
برچسب

پیشنهادی استفاده اصولی از برچسب ها در وردپرس

برچسب ها یکی از ابزارهای مهم در وردپرس هستند. با توجه به بررسی های انجام شده معمولا استفاده درستی از این ابزار نمی شود. در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده اصولی از برچسب ها در وردپرس را به شما آموزش دهیم. این موضوع موجب خواهد شد تا علاوه بر بهبود و بهینه سازی ساختار سایت در سئو نیز وضعیت بهتری داشته باشید.

برچسب ها در وردپرس چه کاربردی دارند؟

دقت به این موضوع بسیار مهم است که برچسب ها در وردپرس به چه منظوری در آن قرار داده شده است! در زیر به مجموعه کاربردهای برچسب ها در وردپرس اشاره شده است که توجه شما را به آنها جلب می کنیم:

ایجاد پیوند هوشمندانه بین مطالب سایت

مهیا نمودن دسترسی کاربر به مشاهده مطالب مرتبط

معرفی کردن کلمات با اکتیویتی بالا در سایت به موتورهای جستجوگر

آسان کردن کار برای قالب های وردپرس برای فراخوانی محتوا در بخش های مختلف سایت

ادامه مطلب

قسمت ۱ ( نوار ابزار)

این نوار شامل قسمتهایی است که به شما کمک میکند زودتر به خواستههایتان برسید. با اینکه معمولا وبمستران از این نوار استفاده نمیکنند اما برای دسترسی به نمایش سایت میتوانید از آن استفاده کنید. از سمت راست به چپ میتوانید لوگو وردپرس، که در ز یرمنو آن درباره وردپرس، مستندات، انجمنهای پشتیبانی و بازخورد ) Feedback ( وجود دارد، را مشاهده را » مشاهده سایت « کنید. پس از این لوگو یک علامت خانه و نام سایت شما قرار دارد که با نگهداشتن ماوس بر روی آن میتوانید ز یرمنو ببینید و برای دیدن صفحه اص لی روی آن کلیک کنید. اگر هم افزونه و یا قالبی در سایت شما نیاز به بروزرسانی داشته باشد، از این طر یق به شما اطلاع داده میشود. لوگو بعدی مربوط به دیدگاهها ) Comments (ی سایت شما است. عددی که در کنار آن نوشته شده است هم قرار دارند. پس از این لوگو هم میتوانید به سرعت یک المان تازه در سایت بساز ید. » در انتظار تایید « تعداد دیدگاههایی است که در حالت در این قسمت اجازه دار ید که نوشته، رسانه، برگه و کاربر جدید نیز ایجاد کنید.

ادامه مطلب

نصب وردپرس در سیپنل و دایرکت ادمین

برای نصب وردپرس ابتدا شما نیاز به یک هاست و کنترل پنل آن دار ید. این موارد را باید از شرکتهای ارائه دهنده هاست و سرور تهیه کنید. معمولا هاستهای اشترا کی داری کنترل پنل سی-پنل ) C-Panel ( هستند. علاوه بر سی-پنل، کنترل پنل دیگری بهنام دایکرت ادمین ( Direct Admin ( نیز وجود دارد که نصب وردپرس در آنها تفاو تی ندارد. شما برای نصب وردپرس ابتدا باید آخر ین نسخه آن را از سایت وردپرس فارسی دانلود کنید. فایل وردپرس دورن یک فایل ز یپ قرار داده شده است. سپس در دایرکت ادمین و یا سی پنل خود باید وارد File Manager شده و سپس پوشه Public_html را باز کنید. هر چیزی که درون این پوشه آپلود کنید، بر روی صفحه اص لی سایت شما نمایش داده خواهد شد، پس باید فایل ز یپ وردپرس را اینجا آپلود کنید.
پس از آپلود یک فایل ز یپ به نام wordpress.zip نمایش داده میشود که باید آنها از حالت فشرده خارج یا همان Extract کنید. بعد از اینکار پوشهای به نام wordpress تشکیل خواهد شد که محتو یات آن را باید دوباره به صفحه Public_html منتقل کنید. توجه داشته باشید
که پس Extract فایلهای وردپرس به این قسمت منتقل شدهاند: file manager/public_html/wordpress . برای انتقال فایلهای پوشه وردپرس به مسیر قب لی باید تمامی محتو یات این پوشه را Select all کرده و سپس به آنها را به صفحه قبل یعنی همان آدرس public_html منتقل کنید. پس از اینکار میتوانید فایل ز یپ و آن پوشه WordPress را پاک کنید تا فقط محتو یات پوشه در public_html شما نمایش داده شود. پس از انجام اینکار وردپرس بر روی سایت شما نصب شده و باید برای آن یک دیتابیس در کنترل پنل هاست تهیه و اطلاعات آن را در صفحه پیشفرض yoursite.com/wp-admin وارد کنید تا سیستم راهاندازی وردپرس با موفقیت انجام شود.

ادامه مطلب